Doporučujeme: Letenky Anglie | Levné letenky do Londýna | Letenky do Dublinu | Levné letenky do USA

Austrálie

Nejlevnější letenky
Španělsko

Chcete letět do Španělska? Zajistite si nejnižší cenu na trhu prostřednictvím nášho systému online rezervace. Porovnáváme nejlepší nabídky od více než osmi set leteckých společností.

Proč navštívit Španělsko

Španělsko je zemí již obývá 46 milionů obyvatel. Většina z nich se přitom shromažďuje při pobřeží a v Madridu a okolí (zde žije více než 14 % celé populace). Centrální Španělsko je prakticky pusté. V této zemi se používá několik samostatných jazyků. Španělština je společná celému národu, avšak například v Katalánsku je úředním jazykem také Katalánština, v Baskicku se mluví baskičtinou, která je zcela odlišná od všech ostatních evropských jazyků a nepatří do žádné skupiny a setkat se můžete také s tzv. galicijštinou.Nejčastěji míří kroky návštěvníků do Barcelony, Madridu nebo na Baleárské či Kanárské ostrovy, které Španělsku patří. Neodmyslitelným symbolem této země jsou býčí zápasy neboli Korida, která je však v mnoha zemích odsuzována, kvůli krutému zacházení se zvířaty, na domácí půdě se však stále těší obrovské popularitě, takže tyto slavnosti můžete kdykoli navštívit. Další významnou součástí španělské kultury je taneční a hudební styl Flamenco, k němuž patří také virtuózní hra na kytaru, jíž bychom mohli považovat za jeden z národních nástrojů.Pokud chcete vyrazit do Španělska především za odpočinkem a mořem, můžete buď zvolit pobyt v některém z letovisek na Baleárských ostrovech, z nichž turisticky zřejmě nejoblíbenější je Malorka, či Kanárských ostrovech. Samozřejmě také pobřeží Španělska skýtá nepřeberné možnosti, poklidných i frekventovaných letovisek zde najdete na tisíce. Cenově poměrně výhodnou záležitostí je Costa Brava. Tento kraj ostatně patří k nejvíce navštěvovaným, a to nejen Čechy.

Zdroj informací: Levné letenky do ŠpanělskaPokud vás kromě koupání a odpočinku láká také kultura, historie a poznávání, rozhodně byste neměli minout Madrid a Barcelonu, ale také další slavná a úchvatná města jako Toledo, Sevilla, Granada, Santiago de Compostela, Zaragoza, Salamanca, Cordoba, Leon, Cádiz, Girona nebo například Valencie. Jak vidíte, možností je víc než dost, stačí si vybrat podle svých představ a chuti. Ale ať už se vypravíte kamkoli, Španělsko si jistě zamilujete.